ЛУКОИЛ МАКЕДОНИJА ДООЕЛ Скопje
ЛУКОИЛ МАКЕДОНИJА ДООЕЛ Скопje

Промоции

01.10-14.12.2018

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под наслов „ПОЛНИ ГОРИВО НА ЛУКОИЛ И ДОБИЈ СЕАТ ЛЕОН”.
Наградната игра ќе трае од 1 октомври до 14 декември 2018 година, а како и во досегашните наградни игри на ЛУКОИЛ, условите и начинот на учество се многу едноставни, а наградите се навистина вредни.
Се‘ што треба да направите е да направите сметка во износ над 1.000 денари во било која од бензинските станици на ЛУКОИЛ во нашата држава, и да го испратите бројот од фискалната сметка на телефонскиот број 149 499, а извлекувањата на добитниците ќе се вршат на секои две недели.

Најсреќниот добитник ќе ја има можноста да добие нов автомобил Seat Leon 1.6 TDI 90 KC, а покрај главната награда верните потрошувачи ќе бидат наградени и со таблети Samsung, масла ЛУКОИЛ Генесис C3 5W-40 SN/CF 4 /1 и Лукс 10W-40, SL/CF 4/ 1, 50 комплети за автокозметика Сонакс и 50 ваучери за гориво во износ од 1000 денари.

Извлекувањата ќе се вршат во 5 кола,  а веќе првите добитници ќе бидат извлечени на 15.10. Понатаму датумите кои треба да ги запомните се  29.10, 12.11, 26.11, и главното извлекување кога ќе биде доделен автомобилот е на 14.12.2018 година.
Сите заинтересирани можат да најдат повеќе информации за наградната игра на веб страниците www.lukoil.com.mk и на микросајтот на наградната игра- www.lukoiltenagraduva.mk. По овој повод, отворена е и телефонска линија за поддршка на прашањата во врска со наградната игра преку инфолинијата (02) 3 217 667 која функционира секој работен ден од 09:00 до 17:00 часот.

  • Правила за наградна игра

10.12.2018-31.01.2019

03.11-30.12.2018

01.11-31.12.2018

Направи сметка од 2.500,00 денари на бензинската станица на ЛУКОИЛ во  Лешок, Тетово и добиј гратис перење за твоето возило.

Акцијата трае од 01.11.2018 до 31.12.2018 година.

Адреса на бензинската станица:

Тетово, ул. 101 бр.12, Лешок, Теарце

телефон +389(0)44 361 033

01.11.2018-31.01.2019

Со секоја сметка на бензинските станици на ЛУКОИЛ Македонија во вредност од 1.000,00 денари добивате еден печат.

Со собрани 3 печати можете да остварите попуст и до 60% на некои од производите од колекцијата ROSMARIN BLACK LAVA STONE.

Производите може да се најдат на сите бензински станици на ЛУКОИЛ Македонија.  Акцијата трае во период од 01.11.2018 до 31.01.2019 година.

Купоните, со соодветна доплата може да се заменат за ROSMARIN BLACK LAVA STONE  во период од 01.11.2018 до 31.01.2019 година на сите бензински станици на ЛУКОИЛ Македонија или до траење на залихите.

01.07- 30.09.2018

Од 01 Јули до 30 Септември 2018 година со собрани 3 печати имате можност да купите производи Искра со промотивни цени намалени и до 50%.

*Понудата е валидна до завршување на залихите

 

 

12 март до 12 јуни 2018

Наполни гориво за 1.000 денари на ЛУКОИЛ и освој патување за двајца во Москва на  фудбалското финале од Светското првенство во Русија! Плус играј за патување за тројца на фудбалското полуфинале во Санкт Петербург, за телевизори и за ваучери за спортска опрема.
Испрати го бројот од фискалната сметка на 149 499 и подготви се за големиот фудбалски спектакл!
Извлекувањата се секоја втора недела, а наградната игра трае од 12 март до 12 јуни.

За сите останати прашања и подигнувањето на наградите јавете се на нашата ИНФО линија 320 91 88 (работно време од 09 – 17:00 часот).

 

 

  • Правила

 

01.06-15.06.2018

 

Акцијата важи на следните бензински станици на ЛУКОИЛ Македонија:

БС Трубарево, Скопје
БС Драчево, Скопје
БС Лешок, Тетово
БС Кичево

Акцијата трае од 25.03.2018-25.05.2018

Со секоја направена сметка од 1. 000 денари,   добивате можност да купите моторно масло од 4 литри по акциска цена.

Изберете го маслото од ЛУКОИЛ кое најмногу ви одговара:

- LUKOIL LUXE 10W-40, SL/CF, 4/1, претежно за бензински мотори   од 900,00 денари намалено на 750,00 денари.

- LUKOIL AVANTGARDE ULTRA 10W-40, CI/SL, 4/1, претежно за дизел мотори од  950,00 денари намалено на 800,00 денари.

Со секоја направена сметка од 3. 000 денари, добивате одлична можност да купите моторно масло од 18 литри LUKOIL AVANTGARDE ULTRA 10W-40, CI-4/SL, 18/1, од 3.500,00 денари намалено на 2.700,00 денари.

Цените се со ДДВ.

1 Април до 30 Јуни 2018

Од 1 Април до 30 Јуни 2018 година со собрани 3 печати имате можност да купите производи Искра со промотивни цени намалени и до 50%.
*Понудата е валидна до завршување на залихите

АКЦИЈАТА трае од 09 март до 09 април

Направи сметка од 1500 денари и добиј ГРАТИС ПЕРЕЊЕ за твоето возило на бензинската станица ЛУКОИЛ на КАМНИК.

 

Со секоја сметка од 1000 денари, оствари попуст од 60% на врвните перници Memodream
Артиклите се во понуда од 15 01 2018 до 31 03 2018 или додека траат залихите

Во период од 15 јануари до 31 март 2018* година собирајте купони и купете некој од понудените производи на ECG со промотивни цени намалени до 50%/
*понудата е валидна до завршување на залихите

18.09- 10 12.2017

Наполнете гориво за 1 000 денари на некоја од бензинските станици на ЛУКОИЛ и освојте:
- 7 дена за двајца во Москва
- 30 ваучери за патување
Едноставно испратете го бројот од вашата фискална сметка на 142 241* и очекувајте да бидете еден од многуте среќни добитници.
Прочитајте ги правилата на игра на www.lukoil.com.mk
Наградната игра трае до 10 декември 2017 .За сите останати прашања и подигнувањето на наградите јавете се на нашата ИНФО линија 320 76 67 (работно време од 09 – 17:00 часот).


*Цената на смс порака е 5,9 ден. со ДДВ.

  • Правила за наградна игра „Патувајте со ЛУКОИЛ„
  • ТВ анимација за наградна игра

18.10.2017

ЛУКОИЛ Македонија од неодамна на своите бензински станици започна со продажба на нови иновативни подобрени горива ЕКТО Спорт и ЕКТО Плус кои ја подобруваат моќноста и економичноста на моторот, истовремено овозможувајќи заштита на животната средина.
Брендираните ЕКТО Спорт и ЕКТО Плус од ЛУКОИЛ се создадени во согласност со европските стандарди и регулативи за користење на современи и еколошки горива, но и во склад со начинот и темпото на современото живеење.

 

 

01.08.2017-2017

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата и ЛУКОИЛ Македонија ДООЕЛ остварија меѓусебна соработка во насока за подобрување и унапредување на безбедноста на сообраќајот на патиштата преку  реализација на активности за  едукација на учесниците во сообраќајот и подигање  на јавната свест и унапредување на културата и етиката кај сите учесници во патниот сообраќај.

17.10.2018-15.01.2018

Собери 5 печати и добиј 50% попуст на твојот омилен Fiskars производ

15.07.2017 — 15.10.2017

Во период од 15.07.2017 до 15.10.2017  собирајте купони и купете некој од понудените производи на Tefal на ЛУКОИЛ бензинските станици!

Искористи ја можноста и попустот до 54%.

19.08.2017 – 30.09.2017

Во периодот од 19.08.2017 – 30.09.2017 со секоја купена кесичка Чипси, добиј бесплатно Пепси 0,5 л во сите објекти на ЛУКОИЛ Македонија.
Побарај го твојот гратис производ на каса!

Секоја кесичка е добитна!

03.07.2017-30.09.2017

Во периодот од 03.07.2017 до 30.09.2017 за секоја сметка од 700,00 ден. направена во било кој од малопродажните објекти на ЛУКОИЛ, добивате печат на специјално наменетите акциски флаери. Со собирање на три печати, се стекнувате со правото да купите оригинални играчки со попуст од 50% за Вашите најмили. И тоа не е сè! За доплата од само 1 денар, добивате и втор дополнителен производ . Посетете ги нашите бензински станици !

01.05.2017-30.06.2017

Единствен вкус, две задоволства!
Сочна крем Karuzo пита + Hausbrandt кафе на бензинските станици на „ЛУКОИЛ Македонија„

01.04.2017-до потрошување на залихите

ЛУКОИЛ МАКЕДОНИЈА за своите верни потрошувачи повторно организира промотивна акција во периодот од 01.04.2015 до потрошување на залихите.

Наточете гориво во вредност од 1000 денари, соберете три печати и ќе имате можност да купите производи од висококвалитетниот германски бренд Wurth, производи по намалени цени и до 50%.

13.02.2017—13.03.2017

На дел од бензинските станици на ЛУКОИЛ Македонија во период од 13.02.2017 до 13.03.2017 можете да купите Snickers hazelnut и Bounty dark limited edition.

25.01.2017—31.03.2017

Salewa&Savoy брендовите кои се синоним за спорт,  putdoor активности  како и висок квалитет и уникатен дизајн, сега и на ЛУКОИЛ бензинските како дел од лојалити програмата за оваа поларна зима! Искористи ја можноста и попустот од 50%. 

15.12.2016 — 2017

Со користење на моторните масла на ЛУКОИЛ  од 15 декември 2016 година додека траат залихите  учествувате во новата наградна игра.

За секое купено масло  GENESIS или LUX  од ЛУКОИЛ од 1, 4 или 5 литри, добивате подарок гребалка за стакло.